Gündem

Fethiye Estetik Cerrah

Estetij cerrahlar, cilt ve altındaki dokulardaki kusurların ve yaralanmaların yanı sıra konjenital malformasyonların düzeltilmesi ve yeniden yapılandırılmasında uzmanlaşmış cerrahlardır. Fethiye gibi bölgelerde estetik uygulamalara olan talep artış göstermektedir. Dolayısıyla Fethiye estetik cerrah konusunda yoğun bir talebin mevcut olduğu bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır.

Estetik cerrahlar aynı zamanda hem yüzün hem de vücudun estetik açıdan iyileştirilmesiyle ilgilenirler. Dudakların, göz kapaklarının, burnun, kulakların, göğüslerin ve diğer dış özelliklerin kusurlarını düzeltirler. Ayrıca kazalardan veya hastalıklardan kaynaklanan yanık izlerini ve diğer şekil bozukluklarını tedavi ederler.

Bir estetik cerrah genel cerrahi uygulayabilir veya kozmetik cerrahinin bir veya daha fazla alanında uzmanlaşabilir. Bu göğüs cerrahisi, yüz cerrahisi, el cerrahisi ve yağ aldırma gibi alanları içine alabilir. Yine meme rekonstrüksiyonu, yanık izi revizyonu, kozmetik lazer cerrahisi gibi alanlarda plastik cerrahi alanına girmektedir. Ayrıca burun estetiği, karın germe gibi işlemlerin tamamı estetik cerrah uygulamaları arasında yer almaktadır.

Estetik cerrahlar, özellikle şekil bozukluğuna veya işlev bozukluğuna neden olan yanıklar veya diğer yaralanmalardan sonra rekonstrüktif cerrahide uzmandır. Ayrıca meme büyütme veya liposuction gibi kozmetik prosedürleri gerçekleştirmede uzmanlaşabilirler. Bütün bu bilgiler ışığında Fethiye estetik cerrahhizmetleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı bir çalışma alanı çıkmaktadır.

Daha fazla insan yaşlanma, kilo kaybı veya yaşam tarzı seçimlerinin getirdiği diğer fiziksel değişikliklerle ilgili benzersiz endişelerine çözüm aradıkça, estetik cerrahi giderek daha popüler hale geliyor. Çoğu hasta belirli bir veya iki prosedür aramak için gelirken, birçoğu doktorlarıyla seçenekleri hakkında konuşmaya başlayana kadar fayda sağlayabilecekleri başka birçok prosedür olduğunun farkında değiller.

Fethiye’de Uygulanan Estetik İşlemler

Fethiye estetik operasyonlar konusunda geniş kapsamlı işlemlerin yapılabildiği bir bölgedir. Dolayısıyla Fethiye estetik cerrah hizmetleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıkmaktadır. Doğuştan şekil bozuklukları olan hastalar estetik cerrahiye ihtiyaç duyabilirler.  Ayrıca, yanık kurbanlarını, kaza geçirmiş kişileri ve görünüşlerini veya işlevlerini etkileyen doğum kusurları ile dünyaya gelmiş kişiler de estettik cerrahiden yararlanabilirler.

Estetik cerrahlar; plastik cerrah olarak da tanımlanmaktadır. Çoğu plastik cerrah, konsültasyon ve tedavi planlaması için hastaları gördükleri ofislerde özel muayenehanelerde çalışır. Bazıları hastanelerin yanı sıra özel ofislerde çalışırken, diğerleri yalnızca araba kazaları veya acil müdahale gerektiren diğer yaralanmalardan sonra acil bakım sağlayan hastanelerde çalışırlar.

Bazı plastik cerrahlar, meme büyütme, küçültme, liposuction, yüz germe dahil olmak üzere kozmetik cerrahide uzmanlaşmıştır. Plastik cerrahi, vücudun cerrahi yollarla onarımı, yeniden inşası veya değiştirilmesi ile ilgilenen bir cerrahi dalıdır. Genellikle bir kişinin fiziksel görünümünü veya benlik saygısını iyileştirmek için yapılır. Tüm bu bilgiler ışığında estetik cerrahinin geniş kapsamlı bir faaliyeti içine aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Estetik cerrahi genellikle, bir hastanın fiziksel görünümünü iyileştirmek için yapılan prosedürleri içeren kozmetik cerrahi olarak kategorize edilebilir. Yaralanma, doğum kusurları, hastalık veya travmadan kaynaklanan sorunları düzelten rekonstrüktif cerrahi olarak karşımıza çıkar. Bundan dolayıdır ki estetik cerrahların alanlarında uzmanlaşan, yeni nesil teknik ve yöntemlere hakim olmaları gerekmektedir. Bu aşamada estetik cerrah tercihine dikkat etmek önem kazanmaktadır.

Fethiye’deki En Popüler Estetik Uygulamalar

Fethiye’deki en popüler prosedür türleri meme büyütme ve liposuction’dır. Liposuction, ciltte açılan küçük kesilerden vücudun çeşitli bölgelerindeki yağ birikintilerini gideren cerrahi bir prosedürdür. Meme büyütme, meme boyutunu büyütmek için implantlar veya yağ transferi kullanır. Bu aşamada estetik uygulamalara yönelik olarak teknolojilerin de gelişiyor olması; bu tarz uygulamaların  her zaman popüler olmasını da mümkün kılmaktadır.

Plastik cerrahlar ayrıca meme küçültme ve vücudun uyluk veya kalça gibi belirli bölgelerini yeniden şekillendirmek için tasarlanmış diğer prosedürleri de uygular. Diğer yaygın işlemler arasında rinoplasti, blefaroplasti, kirpik uzatma ve yüz germe yer alır. Bu işlemler, doğum kusurları veya yanıklar gibi altta yatan bir durumu ele almadıkları için rekonstrüktif olarak kabul edilmezler. Bunun yerine kazalar veya yaşlanma gibi travma sonrası görünümü iyileştirmeye odaklanırlar.

Estetik cerrahlar, plastik cerrahi alanında oldukça yeteneklidir. Akredite bir tıp fakültesinde eğitim ve öğretimi tamamladılar ve plastik cerrahide bir cerrahi uzmanlık programını tamamladılar. Plastik cerrahlar cilt, meme ve vücut konturunu etkileyen estetik, rekonstrüktif ve kozmetik durumların ve bozuklukların yanı sıra yanıkların cerrahi ve cerrahi olmayan tedavilerinin tüm yönlerinde uzmanlığa sahiptir.

Estetik cerrahlar, plastik ve rekonstrüktif cerrahi kullanarak vücudun rekonstrüksiyonunda uzmanlaşmış cerrahlarıdr. Bu, meme büyütmeden liposuction’a kadar her şeyi içerebilir. Plastik cerrahlar, hastalarına mümkün olan en yüksek kalitede bakım vermelerini sağlayan uzun yıllara dayanan eğitim ve deneyime sahiptir. Bu noktada aşağıda sıraladığımız uygulamalar; estetik cerrahların sundukları hizmet alanları içerisinde yer alır;

  • Liposuction
  • Meme büyütme
  • Boyun germe
  • Göz kapağı ameliyatı
  • Burun estetiği
  • Yüz germe veya ritidektomi
  • Göğüs küçültme veya kaldırma
  • Karın germe veya abdominoplasti

Çoğu plastik cerrah, travma veya yanıklardan sonra kozmetik cerrahi ve rekonstrüktif cerrahi uygular. Plastik cerrahlar, hizmetlerini özel muayenehane ortamında veya hastane merkezli bir merkezde sunabilirler. Estetik cerrahi sadece görünüşle ilgili değildir. Sağlıkla da ilgilidir! Estetik plastik cerrahi, görünüşünüzü ve özgüveninizi geliştirebilir. Ancak aynı zamanda kendiniz hakkında daha iyi hissetmenize ve böylece hayattan daha fazla zevk almanıza yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir