Sağlık

Steroid Vücut Yapımında Kullanılır Mı?

Vücudumuz da dokuların ve sistemlerin işlevlerini yapabilmesi için yardımcı olan hormonlar mevcuttur. Steroid ilaçları ise bu hormonların daha çabuk ve daha çok salgılanıp işleve geçmesini sağlar. Bu steroid hapları aynı zaman da tedavi olarak da doktorlar tarafından verilmektedir. Tedavide kullanılan steroidler ikiye ayrılmaktadır. Bu steroidler, Anabolik steroidler ve Kortikosteroidlerdir.  Anabolik steroidler sporcuların vücut geliştirmek için kullandığı ek takviyelerdendir. Anabolik steroidler erkek hormonunun insan yapımı halidir. Anabolik sözcüğünün anlamı büyümektir. Aynı zaman da kas kütlesinin artmasını sağlamaktadır. Steroid satın al oldukça yaygındır. Sporcular kaslarının daha çabuk gelişmesi için kullandığı ek ilaçlardır. Bu Steroid kas kütlesini çoğaltmakla kalmıyor aynı zaman da fiziksel güç de vermektedir.

Steroid Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Steroid kullanmak kas geliştirmenin yanı sıra fiziksel güç de vermektedir. Steroid sporcuların olimpiyatlar öncesi kullandığı bir ek gıdadır. Yüksek dozda kullanım ise dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Fazla kullanım kadınlar da hormon dengesini de bozmaktadır. Erkek hormonunun insan yapımı hali olduğu için kadınlar da bir takıp yan etkileri gözükebilir. Buna ses kalınlaşması örnek verilebilmektedir. Bu yüzden kadınların da sterois satınal seçeneği vardır ama az dozda kullanılmalıdır.Steroid kullanırken sağlıklı beslenmeye de dikkat etmelisiniz. Böylece yan etkilerini daha az görürsünüz. Spor yaparken steroid en büyük destekçiniz olacaktır. Kaslarınızı spor ve steroid ile desteklerseniz daha çabuk büyüyecektir.

En Çok kullanılan Steroid Çeşidi Anabolitik Streroid Nedir?

Anabolitik Steroid ülkemizde sporcular tarafından tercih edilmektedir. İnsan yapımı erkek hormonuna benzer. Böylece kaslarınızın daha çabuk büyümesin sağlar. Fitnes hocalarının kullandığı ek takviyeler vardır. Protein tozu yanında steroid haplar da kullanılmaktadır. Sporcular bir olimpiyata ya da yarışa katılmadan önce bu hapı kullanarak spor yaparlar ve 1 ay sonra tamamen bırakırlar. Bu hapların kullanımı diğer haplara göre farklıdır. Günde bir tane yerine 1 hafta ya da 15 günde bir tane tüketilir. Fazla kullanımın vücutta hormon patlamasına sebep olabilir. Bu yüzden steroid satın al ve 15 günde bir tane içip bu ilacı 3 ay kullan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir