Sağlık

Pleksi Maddesinden Elde Edilen Morpleksi.com Ürünleri Nelerdir?

Pleksi, renkli veya renksiz plastik malzemeden üretilen bir plaka türüdür. Pleksi malzemeleri hafif yapısı itibariyle kolayca kesilebilen, işlenebilen ve delinebilen özellikte bulunuyor. Günümüzde piyasada farklı büyüklükte pleksi türleri bulunuyor. Pleksi ürünlere ihtiyacı olanlar https://www.morpleksi.com internet adresinden girişi yaparak web sitesinden tedarik edebilirler. Pleksi plakalar yaklaşık 90 derece ile 115 derece arasında yumuşatıldıktan sonra kalıplara dökülerek istenilen şekiller veriliyor. Pleksi plaka cama göre daha hafif ve dayanıklı bir yapısı bulunuyor.

Pleksi Nasıl Kesilebilir?

Pleksi plaka kesmenin en iyi yöntemi lazer kesimi ile yapılan kesme şeklidir. Pleksiler kaliteli ve dayanıklı bir yapıya sahip olmasından dolayı yanlış kesim yöntemleri ve hatalı kesimler sonucunda plakanın zarar görmesine neden olabilir. Pleksi levha istenilen projeye göre kesilmemesi, hatalı ölçülmesi, levhanın çizilmesi, kırılması gibi durumlarda hatalı kesimler meydana gelebiliyor.

Pleksi Çeşitleri

Pleksi plakalar en az 2 mm 40 mm kadar birçok farklı türü bulunuyor. Olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olan pleksi renkli, pleksi levha transparan, pleksi levha şeffaf, pleksi levha buzlu, pleksi levha fosfor renkli, pleksi levha lümen, pleksi levha simli, pleksi levha ayna şeklinde çeşitleri bulunuyor. Piyasada yer alan pleksiler belli kalınlıkta olması gerekiyor. https://www.morpleksi.com/ web sitesinde yer alan geniş pleksi ürün yelpazesi müşterilerine kaliteli bir şekilde hizmet sunuyor.

Pleksi Kullanım Alanları

Pleksi levhalar döküm şeklinde olduğundan dolayı her mekana rahatlıkla uygulanabilirler. Darbelere karşı dayanıklı olması camlara göre daha çok tercih etmeniz edilmesini sağlıyor. Mor pleksi firması tarafından üretilen pleksinin kullanım alanları dekorasyon iç mimarlıkta, ev büro mobilyaları, banyo mutfak aksesuarları, aydınlatma ürünleri, masa ve sehpa ayakları, yatak başları, hediyelik eşya mağaza ve vitrin stantları olmak üzere gibi alanlarda kullanılıyor.

Pleksinin Özelikleri

Pleksilerin bilinen büyük özelliği döküm levha olması sayesinde saydam ve yarı saydam olarak iki şekilde bulunuyor. Pleksiler dayanıklılığı ve ışık geçirgenliği yüksek olup dışarıdan gelen darbelere karşı kalitesini koruyor. Pileksi plakalar camı kıyasla ışığı %92 daha fazla geçirme özelliği bulunuyor. Her türlü iklim koşullarına karşı uyumlu olan pleksi bakır sertliği özeliğinde imal ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir