Sağlık

Office 2010 Nedir?

Bugün neredeyse dünyanın tamamı Microsoft ürünlerini kullanmaktadır. Teknolojinin gelişimine paralel olarak firma her yıl Office sürümlerini yeniler. Office 2010 nedir? Denildiği zaman Microsoft’un 2007 sürümünden sonra ki yeni versiyonudur. Her yenilik beraberinde birçok kolaylıklar getirmektedir. 2010 Office programında en büyük yenilik online web uygulamaları olmuştur. Bu doğrultuda Excel, Word, Powerpoint gibi uygulamaların çevrimiçi modelleri 2010 Office de ücretsiz olarak sunulmuştur. Microsoft artık 2010 uygulamalarını desteklemediği için kullanıcıların Office 2013 ürünlerini indirip kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Office uygulanmalarına çalışma hayatında olanlar ve öğrenciler sıklıkla ihtiyaç duyarlar. Bu uygulamalar belgelerin hazırlanmasında ve sunumların yapılmasında kullanılmaktadır. Kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan bu uygulamalar bilgisayarın hayatımıza getirdiği en önemli yenilikler olarak kabul edilmektedir. İlk çıktığı günden bugüne kadar sürekli kendini yenileyen uygulamalar yeni sürümlerinde kullanıcılarına çok daha büyük kolaylıklar sunmaktadır. Denildiği üzere teknoloji geliştikçe Office programları da bir hayli yol kat etmiştir. Office 2010 nedir? Diye soranlar şimdi Office 2013’ ün özelliklerine bakmaktadırlar.

Office 2013’ün En Çok Kullanılan Ürünü Word

Bu tabir Microsoft Word için oldukça yerindedir. 2010 Office programında yer alan uygulamalar 2013 yılında herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir hal almıştır. Office 2013 kullanıcılarına dosya ve proje çalışmalarını istediği yerden dilediği cihazdan devam ettirme olanağı sunmaktadır. Bahsedilen yenilik tez ve ödev yazımında büyük kolaylıklar getirmektedir. Diğer yandan bu çalışmaları birleştirip ekip ile birlikte kolaylıkla yürütülebilir. Word uygulamasında akışkan bir menü bulunmaktadır. Panel üzerinden basitçe işlemlerinizi yapabilirsiniz. Office 2010 da yapmak istediğiniz ancak yapamadığınız tüm yenilikler 2013 sürümünde mevcuttur. Office 2010 nedir? 2013 sürümünden önceki modeldir ve bu nedenle popülerliğini yitirmektedir. Bu sebeple artık kullanıcılar için Office 2010 desteği yerine Office 2013 desteği gelmiştir.

Office 2013 Kullanmak İçin Ne Yapılmalı?

Bilgisayarda evrak hazırlama ve veri kaydetme amaçlı kullanılmak üzere tasarlanmış olan Office programları birçok alanda en çok kullanılan uygulamalardır.  Office 2010 nedir? Diye soranlar ve bu uygulamayı indirmek isteyenler için bu uygulamanın artık desteklenmediğini hatırlatmak gerekmektedir. Bu sebeple Office programlarını bilgisayara indirmek ve yüklemek isteyenler Office 2013 uygulamasını yüklemelidir. Bunun için uygulamayı hazırlayan firmadan veya güvenli olan internet sitelerinden uygulamayı indirmek gereklidir. Bu şekilde yapıldığında lisanlı ürünler satın alınacağı için programlar kullanılırken sıkıntı yaşanmayacaktır. Ayrıca güvenli olmayan sitelerden indirilen programlarda bilgisayarınıza virüs bulaşma ihtimali bulunmaktadır.

Office 2013 Yenilikleri

İnternet üzerinden yapacağınız tüm indirmelerde dijital lisanlı ürünler tercih edilmelidir. İndirdiğiniz programı kullanabilmeniz için çeşitli sistem gereksinimlere sahip olmanız gerekmektedir. Office programlarında da lisanslı ürünler kullanmanız bu programlardan her türlü verimi almanızı sağlar. Üstün bir performans sunan bu ürünleri yüklemede ve uzaktan bağlantıda sınırsız destek alırsınız. Her türlü iş ve işlemlerinizde 2013 Office kullandığınızda farkı mutlaka anlamaktasınız. Office 2010 nedir? Şeklinde yapacağınız incelemelerde 2013 ürünlerinin farklılığını görebilirsiniz.

Makalenizi yazarken, dosyalarınızı düzenlerken hızlı ve etkin çözümleri 2013 Office de bulmaktasınız. Online destek 7/24 yanınızdadır. Kaliteli ve etkili içerikler üretmenizi sağlamaktadır. En büyük artılarından bir tanesi de Word ve Powerpoint dosyalarını açmasıdır. Kaydedip kapattığınız dosyaya kaldığınız yerden devam etme özelliği de bulunmaktadır. Office 2013’ün getirdiği yenilikler nelerdir şeklinde bir araştırma yaptığınızda karşınıza şunlar çıkacaktır:

  • Office 2013 ürünlerinin arayüzü 2010’daki uygulamalara göre çok daha renkli ve dikkat çekici bir şekilde hazırlanmıştır. Geliştirilmiş bu arayüz sayesinde çalışırken gözleriniz çok daha fazla rahat edecektir.
  • Bu uygulamada PDF dosyalarını çok rahat bir şekilde düzenleyebilirsiniz.
  • Yer imi oluşturmak Office 2013 uygulamalarına eklenen yeni bir özellik olarak göze çarpmaktadır.
  • Office belgelerinin içinde görsel arama özelliği de bu süründe yer almaktadır.
  • Office Excel uygulamasında Quick Analysis aracı ile istediğiniz verilere ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

İşte özellikle bu 5 büyük yenilik kullanıcıları Office 2013 ürünlerini kullanmaya başlamalarını sağlamaktadır. Bu uygulamaya sahip olmak isteyenlerin Microsoft tarafından kullanıcıların hizmetine sunduğu lisanslı uygulamalardan satın almaları istenmektedir. Böylece kullanım sırasında her türlü destekten yararlanmak mümkün olacaktır. Microsoft Office 2013 uygulamasını satın almak ve bilgisayarınıza yüklemek için https://enucuzlisans.com/office-2013-bireysel-dijital-lisans/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir