Sağlık

Ev Taşıyanların Bilmesi Gerekenler

Ev taşımak dünya üzerindeki en zor şeylerden biri olsa gerek. Uzun yıllardır bir yerde bulunup ortama alışıp daha sonra taşınma süreci geldiğinde hem eşyaların yer değiştirmesi hem de bedenlerin yer değiştirmesi yıpratıcı bir hal alabilir. Evinizi bir yerden bir yere taşırken birçok unsura dikkat etmeniz gerekir. Küçük eşyadan büyük eşyaya her bir eşyanın özenle paketlenmesi ve korunması gerekir. Bunun sonucunda eşyaları bir kutunun içine tepiştirmek mantıklı bir hareket olmayacaktır.

Özenle paketlenen eşyalarınızı dikkatli bir şekilde yeni hayatınızın başlangıcı olan eve götürmeniz gerekir. Eşyaların yıpranmasını veya zarar görmesini istemeyiz. Bu durumda en sağlıklı hareket nakliyat işinde güvenilir ve garanti veren bir firma ile anlaşma olacaktır.

Ev Taşırken Yapılması Gerekenler

Bir evin taşınma sürecine girdiğinde yapılması gereken birçok iş vardır. Öncelikle kırılacak veya narin eşyaların ayrı bir kutuda paketlenmesi gerekir. Paketlenen bu eşyaların kırılacak, narin ve hassas eşyaların kutuda belli olacak şekilde belirtmeniz önemlidir. Bu sayede kutuları araçlara yerleştirirken bir karışıklığa sebep olmaz ve eşyalarınız zarar görmez.

Evden eve nakliyat için yapılması gereken güvenilir ve sigortalı nakliyat yapan firmalar ile anlaşmak. Birçok nakliyat firmasında sigorta ve asansörlü taşımacılık bulunmamaktadır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için detaylı bir araştırma yaparak istediğiniz firmayı bulmanız mümkündür. Aynı zamanda kurumsal firmalar belirli gün, ay ve kişilere indirim uygulamaktadır. Bu indirimleri yakalamak için taşınmadan bir süre önce firmalar ile iletişime geçmeniz önemlidir.

Nakliyat Hizmetleri

Düzenli ve geniş yelpazede çalışan bu firmalar hem sizler için ekstra hizmet sunacaktır hem de sizlere farklı indirim tarifeleri uygulayacaktır. Bu sayede düşük miktarda evinizi taşıyabileceksiniz.

Kurumsal firmaların verdiği hizmetler de taşınma sürecini kolaylaştıran bir diğer etkenlerdir. Sigortalı firmalar sayesinde eşyalarınıza bir zarar gelmemektedir. Eşyalarınıza firma tarafından bir zarar geldiği taktirde 3 iş günü içinde tedarik yapılarak müşterilerin mağdur olması engellenir.

Kurumsal Firmaların Ekstra Hizmetleri

Kurumsal firma ile anlaşan kişilerin sadece ev taşıma hizmeti olmaz. Birçok kurumsal firma ev taşımanın yanı sıra farklı hizmetler de sunarak müşterilerini mutlu etmektedir. Eşyaların ihtiyacı olan yeniliği de firma aracılığıyla yaparsınız. Evden eve nakliye yapan kişilerin ihtiyacı olan hizmetler ve bu hizmetleri bazı firmaların ücretsiz olarak yapması ise bir diğer avantajdır. Firmalar ücretsiz olarak bu işlemleri yaparak müşteri memnuniyetini arttırmayı hedeflemektedir. Hizmetler şu şekildedir;

  • Eşya de montaj ve montaj hizmetleri,
  • Ev taşıma işlemi hizmetleri,
  • Eşya paketleme hizmetleri,
  • Eşya sigortası hizmeti,
  • Eşya depolama hizmetleri,
  • Şehirlerarası nakliyat hizmetleri,
  • Asansörlü nakliyat hizmetleri

Bu hizmetler sayesinde müşterilerin ihtiyaçları tespit edilip ücretsiz olarak yapılmaktadır. Aynı zamanda kurumsal firmalar bütün işleri gün içinde halledip sizleri bir günde yeni evinize kavuşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir