Gündem

Neden Polygon(MATIC)?

Polygon, PoS Zinciri, Plazma Zincirleri, isteğe bağlı paylaşılan güvenlik ve (planlanan) ZK toplamaları ve İyimser toplamaları nedeniyle farklı ve karmaşık bir projedir. Geliştirmeye yönelik Polygon modüler yaklaşımının temel bir fikri, Ethereum’un egemenliği (yan zincirlerin kullanımı yoluyla) kavramıdır. Özel işlem hacmi ve bağımsız yönetişim sunan tamamen uyarlanabilir bir teknoloji yığını ile Polygon, hassas verilere sahip sayısız uygulama için tercih edilen seçenek olabilir. Geliştirici deneyimi Ethereum’unkiyle aynı olduğundan, protokol düzeyinde yeni bir uzmanlık gerekli değildir ve token mevduatları, ücretleri veya izinleri de gerekli değildir.

Polygon ekibi ayrıca, kendi orijinal çözümlerine ek olarak, herhangi bir ölçeklenebilirliğin başarıyla dahil edilebileceğini düşünüyor. Hızla değişen Ethereum tabanlı ve daha geniş blok zinciri ekosisteminde Polygon’un en üst sıradaki yerini korumada önemli bir rol oynayabilecek cesur bir ifade.

Polygon’un değeri, MATIC ağının köklü kimlik bilgilerinden ve MATIC jetonunun ilk 100 kripto para birimi arasında tutarlı sıralamasından türetilmiştir. Polygon’un modüler mimarisinin son evrimi, rakiplerinin şimdiye kadar yetersiz kaldığı yerlerde başarılı olma fırsatı verdi: mevcut Ethereum ağ sorunlarını ele almak. Öte yandan kadena coin blockchain’in benimsenmesi arttıkça ve kurumsal düzeydeki işletmeler için çekici bir teknoloji çözümü haline geldikçe, Polygon’un birlikte çalışabilirliğe yönelik modüler yaklaşımı giderek daha fazla talep gören bir özellik haline geliyor. Çok yönlü stratejisiyle Polygon, ölçeklenebilirliğin bir yönünün uzun vadeli hedefine ulaşmaması durumunda temellerini korudu ve diğer ölçeklenebilirlik stratejilerinin devreye girmesine ve Ethereum’un yeteneklerini geliştirmeye devam etmesine izin verdi. Blockchain ekosistemi olgunlaşmaya devam ettikçe, bu aynı zamanda daha büyük blockchain ekosistemine de yardımcı olur. Matic coin geleceği daha iyi anlaşılması için şunlara dikkat etmek gerekmektedir;

Polygon(MATIC)’un Artıları

  • Hızlı işlem işleme: Çokgen, işlem onay sürecini tek bir blokta tamamlayan bir fikir birliği mekanizması kullanarak hızlı işlem işleme hızlarını koruyabilir. Bir bloğun işlenmesi Poligon’un ortalama 2,1 saniyesini alır.
  • İşlem maliyetleri sürekli olarak düşüktür: Polygon platformu için tipik bir işlem maliyeti 0,01 ABD doları veya daha azdır.

Polygon(MATIC)’un Eksileri

Polygon, otonom bir blok zinciri değil, Ethereum ağının üstünde çalışan bir Katman 2 çözümüdür. Ethereum platformu ciddi şekilde bozulursa veya kaybolursa, çokgen muhtemelen değer kaybedecektir. Sınırlı MATIC kullanım durumları şunları içerir:

  • MATIC belirteci, Polygon platformu için işlem maliyetlerini kontrol etmek, korumak ve karşılamak için tasarlanmıştır.
  • MATIC, bazı dijital para birimlerinin aksine, genellikle günlük işlemler için kullanılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri