Gündem

Ankara Kız Yurdu

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı eylul-kiz-yurdu-face2-1024x593.jpgEğitim görebilmek herkesin hakkıdır. Bu haktan eşit şekilde yararlanabilmek için Türkiye’nin çeşitli yerlerinde üniversiteler bulunur. Daha kaliteli bir eğitim almak ve akademik başarı elde edebilmek için Ankara şehri öncelikli tercih edilen şehirler arasında yer alır. Bu şehirde bulunan üniversite sayısı ise şehrin hem başkent olmasından hem de gelişmiş seviyesinden dolayı da bir hayli fazladır. Bu fazla olan sayı şehir dışından da bir o kadar öğrenci geldiğini gösterir. Gelen öğrenciler güvenli ve uyguna bulabilecekleri mekanlarda barınma ihtiyaçlarını karşılamak isterler. Ankara kız öğrenci yurdu araştırması yapan öğrenciler ise bu ihtiyacını karşılayabilecekleri Eylül kız öğrenci rezidansı ile mükemmel bir fırsatı yakalayabilirler.

Ulaşım Merkezinde Yerleşim

Üniversitede eğitim gören her birey barınma ihtiyacını giderdiği yerin okula yakın olmasını ister. Bu yakınlık ulaşım merkezlerine yakın olmasıyla da şekillenebilir. Merkezde olan konumun bu avantajı sayesinde saatler öncesinden hazırlanmalara da gerek kalmaz. Özellikle Ankara gibi büyük bir şehirde trafikle yüzleşmek ve aktarmalı yolculuklara maruz kalmak bazı durumda kâbus olarak ortaya çıkabiliyor.

Ankara kız yurdu araştırmasında ise ulaşım detayı atlanmayacak önemli noktalardan birisidir. Eylül kız öğrenci rezidansı ise pek çok üniversiteye ve ulaşım merkezlerine yakınlığı ile bilinir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 24012018164956.png

Hangi Üniversiteler Yürüme Mesafesinde?

Eylül kız öğrenci rezidansı Ankara’nın iki değerli devlet üniversitesi Ankara ve Gazi Üniversitelerine yürüme mesafesindedir. Ankara Üniversitesi ulaşım aracı gerektirmeyecek yakınlıktadır. Mühendislik, eczacılık, tıp fakültesine 5-10 dakika yürüme mesafesi uzaklığındadır. Ayrıca Gazi Üniversitesinin bazı fakülteleri ise oldukça yakın ve yürünebilecek uzaklıkta bulunur.

Ulaşım Noktalarına Yakın Konum

Ankara kız yurdu içerisinde konumuyla avantajlı olan Eylül kız öğrenci rezidansı Ankara ve Gazi Üniversitelerine yürüme mesafesi uzaklığı ile bilinir.

Ancak diğer üniversitelere gidebilmek için de metro, otobüs, dolmuş ve taksi duraklarına yakınlığı 5 dakikadır. Üniversitelere yakınlık detaylı bilgi: https://www.eylulkizogrenciresidence.com/universitelere-yol-tarifi Bu sayede vakit kaybetmeden vasıtanıza hızlı ulaşırsınız. Atılım, Odtü, Bilkent, Hacettepe, Başkent, Ufuk, Tobb Üniversitelerinin servis güzergâhı da bu yol üzerinde olması bir diğer ulaşım konusunda avantajlarından birisidir. Ulaşım noktalarına yakın konumda olması Eylül kız öğrenci rezidansının daha çok tercih edilmesini sağlar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kiz.jpg