Genel

Alarm Sistemleri Nedir?

 Desi alarm sistemleri olası tehlikelere karşı ev ve işyeri alanında olabilecek olaylara karşı uyarıcı siren ve yanıp sönen ışık ile acil durum çağrısı yapan güvenlik sistemleridir. Mekanlara kurulumu olan alarm sistemleri sahip olduğu yüksek sesli sirenler sayesinde hırsızlıklara ve diğer olumsuzluklara karşı olaylar meydana gelmeden önüne geçiliyor. Bu özellikleri sayesinde caydırıcı niteliğe sahip ne büyük oranda başarı sağlıyor. Günümüzde alarm sistemleri genellikle şu alanlar için daha çok kullanılıyor. Yangın, hırsızlık, acil sağlık ve gaz kaçağı olmak üzere sıralayabiliriz.

 Alarm Sistemleri Ne İşe Yarar?

 En basit haliyle kullanılan elektronik alarm sistemleri giriş kapıları ve pencerelerde konumlandırılan sensörler ile oluşturulan düşük voltajlı bir elektrik devresidir. Kapı ve pencerelerin zorlanma ile açılması durumlarında sensöralgılar ve cihaz devreye girer. Sensörlerin çıkarmış olduğu siren sesleri önemli caydırıcı özelliğe sahiptir. Desi alarm sistemleri telefon ihbar özelliği ile sizlere yakın çevrenizde meydana gelen olumsuz durumlarda sesli mesaj ile bildirim yapılıyor.

 Hırsızlık Alarm Sistemleri

 Desi alarm sistemleri sayesinde ev, işyeri ve özel mekanlarınız hırsızlık ve diğer olumsuzluklara karşı koruma altına alabilirsiniz. Akıllı alarm özelliği olan bu sistemle hırsızlık girişimi olduğu anda hemen devreye girerler. Alarm sistemini devreye girmesiyle sesli uyarı veriliyor. Desi hırsız alırım sistemlerini genel yapısı olarak kontrol paneli, tuş takımı, dış siren ve sensörlerden meydana geliyor. Alarm sistemlerinin kurulumu yapılması için alanında araştırılması da gerekiyor. En doğru şekilde güvenliğinin sağlanması için hareket sensörlerin nereye konumlandırılacağı ve kaç adet olacağı belirlenmesi gerekiyor. Desi alarm sistemleri her türlü hırsızlık girişinde karşı sizin ve ailenizin yaşam alanlarının güvenli hale getirilmesini sağlıyor.

 Yangın Alarm Sistemleri

 Yangın için ısı ve duman dedektörlerine sahip alarm sistemleri tercih ediliyor. Ayrıca şifreleme paneline üzerinde yer alan yangın butonları da önemli sistemler arasında yer alıyor. Dedektörler ısı veya dumanı algılayarak alarmın merkezi harekete geçirerek adresin itfaiye yollanmasına sağlıyor. Ayrıca alarm sistemleri tarafından çıkarılan ses de insanların bu durumdan hemen haberdar olmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.