Eğitim

Priştine Üniversum Üniversitesi

Priştine Üniversum Üniversitesi

Kosova Priştine Üniversitesi , Kosova Cumhuriyeti’nde bir devlet üniversitesidir. 1985 yılında kurulmuş olup, Kosova’nın Priştine şehrinde bulunmaktadır. KYB, Balkanlar’daki en prestijli üniversitelerden biridir ve lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim sunar. KYB’de on bir fakülte ve dokuz diğer akademik bölüm bulunmaktadır. Öğrenciler, bir Üniversite Otobüs Sistemini kullanarak üniversitenin çoğu yerine doğrudan erişebilirler. Kampüse arabayla gelen öğrenciler için tesis bünyesinde park yerleri de mevcuttur.

 KYB’nin sahibi ve işletmecisi Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığıdır. KYB Mütevelli Heyeti, KYB’nin mali durumunu yönetir ve tüm akademik programları ve akademik politikaları onaylar. PUNK aynı zamanda Güneydoğu Avrupa Üniversiteler Birliği’nin de bir üyesidir (SEUA, üye ülkelerden üniversite rektörleri için düzenli toplantılar düzenleyerek bölgedeki üniversite standartlarını iyileştirmeye çalışır. KYB, Kosova’daki beş Üniversiteden biridir ve onu yarı resmi bir kuruluş haline getirir. devlet fonksiyonları.

Priştine Üniversitesi 1971 yılında yedi Fakülte ile ‘Kosovska Mitrovica Üniversitesi’ olarak kuruldu. 1981 yılında Mitrovica Üniversitesi bağımsız bir üniversite oldu. 1984 yılında ‘Priştine Üniversitesi’ yedi Fakülte ve on iki bölüm ile çalışmalarına başladı. ; o zamandan beri on bir fakülteye ve diğer dokuz akademik bölüme genişletildi. Tüm akademik seviyeler, Kosova vatandaşlarına ve en az bir yıl Kosova’da yaşamış veya okumuş yabancı vatandaşlara açıktır. Ancak, yalnızca Kosova vatandaşlarının kabulü garanti edilmektedir. Priştine Üniversitesi’ndeki tüm programlar.Priştine’nin Öğrenci Kolu, şehir nüfusunun yaklaşık yüzde yetmişini oluşturuyor; bu n eğitim tatillerinde ve sınavlarda ülkenin her yerinden öğrenciler PUNK’ta okumak için geldiklerinde sayı artar. Tüm lisans dersleri İngilizce olarak verilmektedir ve zorunlu laboratuar dersleri Sırpça olarak da mevcuttur ve talep edenler için isteğe bağlı Arnavutça tercümesi de mevcuttur. PUNK’ta öğretmen olmak için, ilkokullarda veya orta okullarda öğretmenlik lisansı almadan önce lisans eğitimini ve ardından üç yıllık bir öğretmenlik lisans programını tamamlamanız gerekir.

 Priştine Üniversitesi’ne devam eden her öğrenci, Kosova’nın Ulusal Sağlık Sistemi aracılığıyla ücretsiz eğitim alır. Bu sistem, kampüste yaşayan tüm üniversite öğrencilerine Kosovalı vergi mükelleflerine hiçbir ücret ödemeden ücretsiz tıbbi bakım ve konaklama sağlamaktadır. Ayrıca, PUNKS’un Fen fakültesine başvuran tüm başarılı adaylar, Fakülte Burs Programı (FSP) aracılığıyla Sırbistan Cumhuriyeti’nden ek fon almaktadır. Bu program, Sırp Hükümeti tarafından verilen doğrudan burslar aracılığıyla her öğrencinin öğrenim ücretinin yüzde ellisine kadarını karşılamaktadır. Ayrıca, düşük gelirli ailelerin çocuklarının ücretsiz eğitim alabildiği altı devlet okulu vardır; bu okullar Kosova’nın Eğitim ve Çalışma Bakanlıkları tarafından işletilmektedir.

 Kosova’nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Priştine Üniversitesi, eğitimlerini ilerletmek veya ilgi alanlarıyla ilgili dereceler almak isteyen öğrenciler için mükemmel bir yerdir. Şehrin kendisi iş arayan veya eğitimlerini ilerleten genç insanlarla dolu, bu da onu üniversitede okurken sosyalleşmek ve yarı zamanlı işler bulmak için mükemmel bir yer yapıyor. Öğrenciler kampüste ücretsiz tıbbi bakıma erişebilir ve kampüste okurken hükümetlerinden ücretsiz burs başvurusunda bulunabilirler. Kosova dışında yaşayan öğrenciler için, yoğun trafik alanları, yaşa veya fiziksel yeteneğe bakılmaksızın kampüse seyahat etmeyi ve kurslara ücretsiz veya ücretsiz olarak başvurmayı kolaylaştırır.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim /     İstanbul    telefon : 0212 709 8 709

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri